Služby

.

Restaurování historického (starožitného) nábytku

Restaurování historického (starožitného) nábytku je více než odborná práce, kde nestačí mít jen trpělivost a šikovné prsty, ale vyžaduje i mnoho zkušeností a praxe o tom, jak se nábytek v tom či onom uměleckém období vyráběl, jaké se používaly materiály na jeho výrobu, jaké bylo konstrukční řešení či jaká povrchová úprava byla pro daný kus nábytku typická. Nabízím Vašemu nábytku navrácení původní krásy a funkčnosti tak, aby sloužil a zdobil interiér po mnoho dalších generací.


Repliky historického (starožitného) nábytku

Trh s uměním je vždy dán aktuální nabídkou, která pokaždé nekoresponduje s Vaší představou. Proto nabízím výrobu replik všech slohů a typů. Ať už je to selský nábytek či zámecký nábytek vždy bude od originálu k nerozeznání. Pro jeho zhotovení si můžete vybrat z dobových materiálů jako je řezaná dýha – tzv. švartna (síla 2 – 5 mm), kostní klíh, vosk nebo šelaková politura nebo z materiálů současných (dýha silná 0,6 – 1 mm, moderní voděodolná lepidla, polyuretanový lak,…).

a


Výroba intarzií a inkrustace

Intarzie je vykládání různými druhy dřev či jiných materiálů jako je kost, slonovina, rohovina, želvovina, perleť, kov (cín, mosaz, měď, stříbro), mramor do obrazců.
Nabízím výrobu těchto intarzií případně inkrustace, kde je materiál vsazen přímo do masivu. Je možné je doplnit o gravírování nebo zapalování, kdy pomocí žhavého železa či písku je docíleno jemného stínování.

a


Atypický moderní nábytek na míru

Atypický nábytek najde uplatnění všude, kde se nechcete spokojit se standardem nabízeným nábytkovými řetězci. Vyrobím Vám nábytek na míru podle Vašich představ – kuchyně, předsíně, obývací stěny, nábytek do dětského pokoje, ložnice nebo jen jednotlivé solitéry. Vždy to bude moderní, exkluzivní, luxusní nábytek, který pozvedne Váš interiér.


Luxusní nábytek

Když chcete být opravdu výjimeční, nabízím výrobu nábytku z těch nejluxusnějších materiálů – exotické dřeviny, drahé kovy a kameny, výjimečné textilie a kůže.


Krbové římsy

Za dobu mého podnikání jsem vyrobil nespočet krbových říms. Krbové římsy vyrábím z tuzemských i exotických dřevin jakéhokoli profilu a povrchové úpravy. Každá krbová římsa je konstrukčně řešena tak, aby byla tepelně stabilizovaná, neboť jsou na ni kladeny vysoké tepelné nároky.


Cokoliv dalšího…

Vše, co se nevešlo výše a má co společného se dřevem jako materiálem.
Vyrobím vám špaletová okna, interiérové a vchodové dveře, vrata, dřevěné obložení stěn a stropů, parketové podlahy, schody,…